Aicina stāties pirmajā vides aktīvistu skolā Latvijā!

17/03/2017

Piesakoties līdz 1. aprīlim, interesentiem no visas Latvijas, neatkarīgi no vecuma, profesijas vai izglītības līmeņa, būs iespēja apgūt vides aktīvisma pamatus, kampaņu veidošanas stratēģiju, finanšu piesaisti, kā arī citas noderīgas prasmes, kas nepieciešamas iesaistoties vides aizsardzībā, gan lokālā gan starptautiskā līmenī.

Lai atbalstītu tos, kuri ir motivēti būt par prasmīgiem vides aizstāvjiem, plāno, vai jau darbojas vides aizsardzības aktīvismā, Latvijas Zemes draugu Ilgtspējas skola izsludina trīs mēnešu apmācību vides aktīvisma prasmēs, kas no 13. aprīļa norisināsies Rīgā, Āgenskalnā.

Kursā būs iespēja apgūt gan teorētiskas zinības par aktīvisma vēsturi un praksēm pasaulē, gan Latvijas un pasaules vides aizsardzības kontekstu, gan praktiskas zinības kampaņu mārketinga, sabiedrisko attiecību, finansējuma piesaistes jomās. Tas arī veicinās studentu iesaisti praktiskās vides aizsardzības aktivitātēs brīvā dabā. Kursa laikā studenti izstrādās savu vides aizsardzības kampaņas projektu, kas ļaus padziļināti izprast apgūstamo vielu, un noslēguma izvērtējumā būs iespēja saņemt profesionāļu ieteikumus, kā projektu īstenot dzīvē.

Pateicoties ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda finansiālajam atbalstam, dalība kursā ir bez maksas.

Kursa beidzējiem Latvijas Zemes draugi izsniegs sertifikātu latviešu un angļu valodā, kā apliecinājumu par apgūtajām tēmām.

Kursam paredzēti divi uzsaukumi - 2017. gada aprīlī un oktobrī.

Lai iestātos mūsu studentu rindās:

  • Līdz 1. aprīlim sūti mums savu motivācijas eseju un aktīvista CV. Tajā netiks vērtēta pieredze tieši vides aizsardzībā, bet gan kopējā aktīvisma kontekstā. Ja tev nav nekādas pieredzes – radi savu vēlamo CV, pastāstot, ko gribi sasniegt kā vides aktīvists! Adrese: zane@zemesdraugi.lv;
  • Esi gatavs 7. aprīlī tikties uz pārrunām, kur varēsi vairāk pastāstīt par sevi un mēs par skolu! Par laiku informēsim individuāli.

Jautājumu gadījumā zvani 29326931 vai raksti zane@zemesdraugi.lv.

Pirmā vides aktīvistu skola Latvijā ir daļa no starptautiskā projekta Ilgtspējas skola aktivitātēm. Tajā apvienojas līdzīgas iniciatīvas, kas norisinās vairāk nekā 20 ES dalībvalstīs ar mērķi sabiedrībā attīstīt kritisku izpratni un sekmēt apzinātu rīcību attiecībā uz svarīgākajām attīstības, vides un sociālā taisnīguma problēmām, ar kurām šobrīd saskaras cilvēki visā pasaulē.

Šī mājas lapa ir tapusi projekta Ilgtspējas skola ietvaros, pateicoties ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda finansiālajam atbalstam. Gan lapā gan projekta aktivitātēs netiek pausts projekta atbalstītāju viedoklis un par to saturu ir atbildīgi tikai Latvijas Zemes draugi.