Zemes draugs – jūras draugs

12/07/2016
Foto Krišjānis Piliņš

Aicinām ik vienu pievienoties piekrastes izziņas ekspedīcijas ietvaros organizētajam vides aktīvistu vakaram Pāvilostā, 19. jūlijā, kempingā Zvejnieki, 19:00.

Zemes draugu ilgtspējas skola arī vasarā aicina neaizmirst par vides aizsardzību, šoreiz ar skatu uz jūru. Vides izglītības fonda kampaņas – zaļās ekspedīcijas Mana jūra ietvaros, kopā ar Latvijas zemes draugiem organizētajā pasākumā ik vienam ir iespēja satikt aktīvistus no Pāvilostas, Ziemupes un Liepājas, uzzināt par vietējām, taču valsts nozīmes vides aizsardzības aktivitātēm, kā arī ar izaicinājumiem, ar kuriem jāsaskaras tiem, kas vēlas saglabāt piekrastes dabas vērtības.

Ēdīsim kopā vakariņas un sildīsimies pie ugunskura, klausoties arī ekspedīcijas Mana jūra gājēju stāstus, kuri dalīsies ar pieredzēto jau piekto gadu mērojot piekrasti, kā arī uzzināsim par Baltijas jūras un piekrastes problemātiku kopumā.

Nākamajā rītā, 10:00 visi kopā dosimies priedīšu talkā uz Pelēko kāpu, kur Dabas aizsardzības pārvaldes projekta “NAT- PROGRAMME” pārstāvis Jānis Šlūke pastāstīs, kādēļ ir svarīga priedīšu ravēšana aizsargājamās teritorijās.

Iespējama nakšņošana uz vietas kempingā, teltīs. Lai varam rezervēt telts vietu, lūdzu visiem interesentiem dot ziņu uz zane@zemesdraugi.lv, vai zvanīt 2932631.

Kampaņa Mana jūra aicina arī ik vienu interesentu doties tālāk kopā ar piekrastes izziņas ekspedīciju, kura turpinās mērot visu Latvijas piekrasti līdz 14. augustam. Arī Latvijas Zemes draugi tur būs! Vairāk informācijas www.manajura.lv

Šī aktivitāte norisinās projekta Ilgtspējas skola ietvaros, kas tiek finansēts kā daļa no ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai. Tas mums ļauj īstenot neformālās izglītības aktivitātes 20 ES dalībvastīs, lai to pilsoņu vidū attīstītu kritisku izpratni un sekmētu apzinātu rīcību attiecībā uz svarīgākajām attīstības, vides un sociālā taisnīguma problēmām, ar kurām šobrīd saskaras cilvēki un visa pasaule.

Šī mājas lapa ir tapusi projekta Ilgtspējas skola ietvaros, pateicoties ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai, kā arī Sabiedrības integrācijas fonda finansiālajam atbalstam. Gan lapā gan projekta aktivitātēs netiek pausts projekta atbalstītāju viedoklis un par to saturu ir atbildīgi tikai Latvijas Zemes draugi.